Wydarzenia w AGH

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Wschodnia zaprasza na webinar „Pakiet Widening – szansa na rozwój polskich jednostek badawczo-naukowych”, który odbędzie się 15 marca 2024 r. w godz. 11.00–12.45.

Szkolenie dotyczy grantów Programu Horyzont Europa, które są specjalnie dedykowane rozwojowi jednostek badawczo-naukowych. W programie HE przeznaczono specjalne fundusze na upowszechnianie doskonałości naukowej i poszerzanie uczestnictwa. Środki finansowe są dedykowane uniwersytetom i instytucjom badawczym w słabiej rozwiniętych regionach Europy (m.in. Polska).

Zakres tematyczny szkolenia:

• wprowadzenie do pakietu Widening (szersze uczestnictwo i wzmacnianie Europejskiej Przestrzeni Badawczej),
  • zasady udziału w konkursach oraz sposób finansowania,
  • wybrane konkursy pakietu Widening.

Gośćmi spotkania będą przedstawiciele dwóch projektów Widening– dr hab. Jan Manuel Rodriguez Parkitna z Instytutu Farmakologii PAN (projekt TrePsy) oraz dr inż. Marian Bubak z AGH (projekt SANO).

Wydarzenie jest organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Regiony na Horyzoncie”, której celem jest zaprezentowanie bogatej oferty wsparcia świadczonego w regionach przez Horyzontalne Punkty Kontaktowe, pokazanie sukcesów jednostek z danego regionu w Horyzoncie Europa oraz zachęcenie lokalnych środowisk do intensyfikacji zaangażowania w HE.

Obowiązuje rejestracja.