Wydarzenia w AGH

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na szkolenie pt. „Konsorcjum projektowe w Horyzoncie Europa”, które odbędzie się w formule zdalnej 21 lutego 2024 r. w godzinach 10.00–13.30.

W Horyzoncie Europa większość projektów realizowana jest w konsorcjach międzynarodowych. Konsorcja międzynarodowe występują przede wszystkim w działaniach badawczo-innowacyjnych (Research and innovation actions – RIA) i innowacyjnych (Innovation actions – IA).

Umiejętność zbudowania konsorcjum projektowego do tematu w programie Ramowym Horyzont Europa to jeden z kluczowych elementów w przygotowaniu wniosku. Ważne jest, aby dobrać partnerów zgodnie z zapisami w dokumentacji konkursowej.

Jak to zrobić i na co zwrócić uwagę, budując konsorcjum projektowe, w który miejscu we wniosku napisać o konsorcjum, jakie są role i zadania partnerów – tego dowiedzą uczestnicy.

Szkolenie poprowadzi Joanna Niedziałek, ekspertka KPK ds. Horyzontu Europa.

Obowiązuje rejestracja. Szczegóły dotyczące platformy spotkania zostaną przesłane do zarejestrowanych osób.