Wydarzenia w AGH

Rektor AGH zaprasza na koncert z cyklu „Wiesław Ochman i Jego Goście” z udziałem Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca „Huculiya”. Wydarzenie odbędzie się 9 lutego 2024 r. o godzinie 19.00 w Klubie STUDIO.

Narodowy Zespół Pieśni i Tańca „Huculiya” gromadzi, przetwarza artystycznie i promuje huculską sztukę ludową, tworzy nowe pieśni, tańce oraz teatralne obrazy wokalno-choreograficzne z życia huculszczyzny, które prezentuje podczas koncertów. W ciągu swojego istnienia zespół wykonał ponad 10 000 koncertów w wielu krajach, m.in.: Anglii, Niemczech, Rumunii, Polsce, Węgrzech, Włoszech, Kanadzie.

Koncert ma na celu prezentację i popularyzację kultury i folkloru ukraińskiego, integrację studentów/studentek sąsiadujących narodów, a także zacieśnienie współpracy pomiędzy środowiskami akademickimi obu regionów.

Wieczór poprowadzą Ewa Warta-Śmietana i Wiesław Ochman.

Informacje o biletach można znaleźć w komunikacie socjalnym Centrum Spraw Pracowniczych nr 18/2024.