Wydarzenia w AGH

Do 27 października br. w AGH trwa akcja honorowego krwiodawstwa „Wampiriada – Jesień HDK”.

Zaleca się, aby osoby oddające krew:

• były zdrowe i wypoczęte,
  • przez trzy dni poprzedzające oddanie krwi nie spożywały alkoholu,
  • posiadały dowód osobisty i/lub legitymację HDK.

Miejsce prowadzenia akcji: budynek Fundacji Pieśni i Tańca „KRAKUS” (ul. Reymonta 15, sala na I piętrze) w godz. 8.30–15.00.

Krew pobiera zespół z Małopolskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Organizatorem akcji jest Zarząd Akademickiego Koła PCK i Klubu HDK w AGH przy współudziale Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH, Fundacji Studentów i Absolwentów AGH ACADEMICA oraz Fundacji „KRAKUS”.

To 60. – jubileuszowa edycja „Wampiriady w AGH”. Ma dodatkowy wydźwięk – jest wyrazem solidarności z Węgrami i upamiętnia ich powstańczy zryw przeciwko władzy komunistycznej w 1956 r. W trakcie powstania Węgierski Czerwony Krzyż wystosował międzynarodowy apel o pomoc i dostarczanie krwi dla ofiar walk. Mobilizacja nie tylko pomogła walczącym Węgrom, ale również spopularyzowała ruch honorowego krwiodawstwa w Polsce i była zalążkiem powstania Akademickiego Klubu HDK w AGH.