Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia w AGH

Wydarzenia w AGH

W dniach 5–8 października 2023 r. w AGH odbędzie się konferencja dotycząca teorii zbiorów przybliżonych International Joint Conference on Rough Sets 2023 (IJCRS 2023). Gospodarzem wydarzenia będzie Katedra Informatyki Stosowanej.

Konferencja połączy akademicki i przemysłowy punkt widzenia oraz umożliwi wymianę pomysłów i dyskusje nie tylko wokół zbiorów przybliżonych, ale także powiązanych dyscyplin takich jak obliczenia granularne, decyzje trójstronne czy zbiory rozmyte.

IJCRS jest główną międzynarodową konferencją sponsorowaną przez International Rough Set Society (IRSS).

IJCRS 2023 współorganizują wydziały: Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej oraz Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej.

Teoria zbiorów przybliżonych została wprowadzona przez prof. Zdzisława Pawlaka na początku lat 80. XX w. i była dalej rozwijana jako metoda reprezentacji i przetwarzania wiedzy na podstawie niepewnych danych i niekompletnych informacji. Obecnie teoria zbiorów przybliżonych jest powszechnie uznawana za mającą duże znaczenie w kilku dziedzinach, w tym w sztucznej inteligencji, matematyce, reprezentacji wiedzy i uczeniu maszynowym, o czym świadczy rosnąca liczba prac dotyczących jej zastosowań i podstaw teoretycznych.

Kontakt: dr hab. inż. Jarosław Wąs, prof. AGH (e-mail: jaroslaw.was(at)agh.edu.pl)

Szczegółowe informacje

Stopka