Wydarzenia w AGH

Orkiestra Reprezentacyjna AGH podczas inauguracji roku akademickiego. Fot. KSAF AGH

Uroczysta inauguracja 105. roku akademickiego w AGH odbędzie się 4 października 2023 r.

Uroczystość z udziałem władz uczelni oraz zaproszonych gości rozpocznie się o godz. 11.00, a poprzedzi ją msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 8.30 w Kolegiacie św. Anny.

Jeśli pogoda dopisze, główną aleją kampusu przejdzie uroczysty orszak, w którym przemaszerują władze rektorskie, członkowie Senatu, pracownicy i studenci. Orszak uformuje się ok. godz. 10.30 w okolicy bud. B-4 i stamtąd wyruszy w stronę gmachu głównego. Zachęcamy społeczność naszej uczelni, aby pomaszerować wspólnie, manifestując w ten sposób naszą radość i dumę.

Program uroczystości w auli AGH

• „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu chóru Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”
  • Przemówienie Rektora AGH prof. Jerzego Lisa
  • Immatrykulacja studentów I roku
  • „Gaudeamus igitur” w wykonaniu chóru Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”
  • Wystąpienie przedstawiciela studentów
  • Wręczenie nagród
  • Wykład inauguracyjny prof. Joanny Jaworek-Korjakowskiej pt. „Przyspieszając przyszłość motoryzacji: AGH Drive Open Dataset i rola sztucznej inteligencji w autonomicznych pojazdach”

***

Wstęp na uroczystość odbywającą się w auli AGH mają wyłącznie osoby, które otrzymały zaproszenia i potwierdziły uczestnictwo.

Studentów AGH zapraszamy do udziału w inauguracjach wydziałowych (szczegóły na stronach internetowych wydziałów), które odbędą się wg następującego harmonogramu: