Wydarzenia w AGH

26 września każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji Studium Języków Obcych AGH we współpracy z działającym w ramach UNIVERSEH Zespołem ds. Wielojęzyczności i Mobilności zapraszają studentów i pracowników AGH do udziału w Kosmicznym Europejskim Dniu Języków.

Program (część stacjonarna)

• UNIVER-CITY GAME AGH
    Na studentów czekają zadania językowe sprawdzające wiedzę na temat kosmosu, języków europejskich i topografii AGH.
    Aby wziąć udział w grze, należy zarejestrować drużynę składającą się maksymalnie z trzech osób, wysyłając e-mail na adres mkoniecz(at)agh.edu.pl. Zgłoszenia przyjmowane do 21 września br. Na zwycięską drużynę czeka cenna nagroda – wyjazd na międzynarodową konferencję IMPACT’24.

Program (część zdalna)

• Learning Languages Quiz – gra online
    Studenci i studentki I roku studiów otrzymają link do quizu drogą mailową.

• Konkurs literacki dla studentek i studentów Jak przełamałam/przełamałem bariery językowe podczas studiów/życia poza granicami mojego kraju?
    Podziel się swoją historią i w eseju (200–250 słów) opisz, jak udało ci się pokonać barierę językową. Prace należy przesyłać na adres mkoniecz(at)agh.edu.pl do 31 października br. Na autorów/autorki trzech najlepszych prac czekają cenne nagrody – wyjazd na międzynarodową konferencję IMPACT’24.

• Quiz dla rodaka, jaki jest z „polaka”
    Język polski uznawany jest za jeden z najtrudniejszych języków świata. Obcokrajowcom uczącym się polskiego trudność sprawia właściwie wszystko: gramatyka, wymowa, ortografia. A jak z językiem ojczystym radzą sobie Polacy? Anonimowo i bez ocen – sprawdź, jak radzisz sobie z językiem ojczystym.
    Link do quizu

***

Jednym z celów UNIVERSEHU jest promocja wielojęzyczności, bogactwa i różnorodności kulturowej oraz szeroko rozumianej mobilności studenckiej i pracowniczej.

Europejski Dzień Języków został ustanowiony ponad 20 lat temu przez Radę Europy.