Wydarzenia w AGH

Jeśli jesteś młodym naukowcem zainteresowanym sztuczną inteligencją, masz niepowtarzalną okazję wziąć udział w dyskusji na temat transformacyjnego związku między technologią a ludzkością ze światowej sławy naukowcami, decydentami, przedsiębiorcami i badaczami. Szkoła letnia Exploring the Frontiers of Technology and Humanity odbędzie się w Krakowie w dniach 16–19 października 2023 r.

Implikacje sztucznej inteligencji są obecnie tematem intensywnych dyskusji i debat. Celem wydarzenia jest identyfikacja możliwości tworzenia technologii, które poprawią życie ludzkości. Program obejmuje prelekcje, panele, pokazy i warsztaty. Wśród wielu poruszanych tematów znajdą się: sztuczna inteligencja, inteligentne miasta, edukacja, religia, etyka i zrównoważony rozwój.

Udział jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja prowadzona jest do 6 października, ale w wypadku wyczerpania limitu miejsc może zostać zamknięta wcześniej.

Organizatorem Exploring the Frontiers of Technology and Humanity jest Szkoła Doktorska AGH.