Wydarzenia w AGH

Klimatyczny zegar tyka głośno i wyraźnie. Niezbędne są zrozumienie sytuacji, zmiana podejścia oraz przychylne spojrzenie na ekologię. Pomoże w tym konferencja „E-know. 4 żywioły. Człowiek 2050”, która odbędzie się 16 listopada 2023 r. w Auditorium Maximum UJ (Kraków, ul. Krupnicza 33).

Wydarzenie ma formę otwartą i jest skierowane do szeroko pojętego krakowskiego środowiska akademickiego.

W programie zaplanowano:

• panel naukowy przedstawicieli krakowskich uczelni,
  • wystąpienia prowadzone w formule tedex, podczas których zaproszeni goście w sposób popularnonaukowy przedstawią zagadnienia związane z ekologią i zmianami klimatycznymi,
  • pokazy czterech żywiołów, różnego rodzaju instalacje i prezentacje naukowe.

Z myślą o młodzieży odbędzie się Krakowski Test Wiedzy o Klimacie oraz warsztaty Life Plan Academy Fundacji Marka Kamińskiego.

Organizatorem konferencji jest Uniwersytet Jagielloński, a współorganizatorami Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej.

Program wydarzenia