Wydarzenia w AGH

Pracownicy/pracownice oraz doktoranci/doktorantki Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH zapraszają na Dzień Otwarty organizowany z okazji 10-lecia Centrum. Wydarzenie odbędzie się 12 października 2023 r. w godzinach od 13.00 do 17.00, w budynku D-16 (ul. Kawiory 30).

Będzie to wyjątkowa okazja, aby zwiedzić laboratoria wraz ze specjalistycznym sprzętem i zapoznać się z ofertą badawczą Centrum.

Studentki i studenci poznają ofertę dydaktyczną (przedmioty obieralne), ofertę tematów prac dyplomowych, ofertę zagadnień badawczych dla doktorantów oraz możliwości stypendialne w realizowanych grantach badawczych.

Na spotkanie można przynieść własne próbki i zbadać je z wykorzystaniem infrastruktury badawczej ACMiN*:

• skaningowy Mikroskop Elektronowy (FEG/FIB, analiza EDS),
  • transmisyjny Mikroskop Elektronowy (wraz z trybem STEM),
  • mikroskop sił atomowych (wraz z trybami MFM, EFM, KPFM, QNM, pomiary w cieczach),
  • skaningowy mikroskop tunelowy (wraz z STS),
  • spektrometr fotoelektronów XPS/UPS.

*Osoby, które chcą zbadać swoje próbki, proszone są o kontakt z dr. Michałem Szuwarzyńskim (e-mail: szuwarzy(at)agh.edu.pl) do 6 października br.

Więcej informacji i szczegółowy plan wydarzenia