Wydarzenia w AGH

Dlaczego liczba Pi jest tak istotna w świecie nauki? W jaki sposób wpływa na codzienne życie i rozwój technologii? Dowiesz się, jeśli weźmiesz udział w Dniu Liczby Pi w AGH. Wydarzenie odbędzie się 15 marca 2024 r. w AGH (sala audytoryjna w budynku U-2 przy ul. Reymonta 7).

Wykład i pokaz – specjalnie przygotowane na tę okazję – pozwolą uczestnikom na interaktywne poznanie nie tylko matematycznych aspektów liczby Pi, ale także fascynującego świata nauk ścisłych.

Wydarzenie adresowane jest do uczniów klas 7–8 szkół podstawowych oraz zainteresowanych uczniów początkowych klas szkół średnich.

Przewidziano dwie sesje (każda trwa ok. 2 h):

• dla grup szkolnych o godz. 12.00 (zapisy zakończone),
  • dla dzieci (zgłoszenia grupowe i indywidualne) o godz. 16.00 (link do zapisów).

Dzień Liczby Pi w AGH organizują: Centrum Rekrutacji AGH; Wydziały: Fizyki i Informatyki Stosowanej, Matematyki Stosowanej, Energetyki i Paliw, Inżynierii Materiałowej i Ceramiki; Fundacja im. Profesora Kazimierza Bartla.