Wydarzenia w AGH

Kolejne spotkanie z cyklu AGH NAUKA odbędzie się 22 czerwca 2023 r. w godz. 18.00–19.30. Na wykłady pt. hasłem „Ludzkie ciało na podsłuchu” zapraszamy stacjonarnie do sali audytoryjnej w budynku U-2 (ul. Reymonta 7) oraz online na kanale YouTube AGH. Wstęp wolny.

Nasz organizm jest źródłem różnych sygnałów: mechanicznych, elektrycznych, magnetycznych, chemicznych, akustycznych czy cieplnych. Inżynierowie dostarczają naukowcom i lekarzom coraz doskonalszych metod ich rejestrowania i analizy. Podczas ostatniego już w tym roku akademickim spotkania posłuchamy o niektórych z nich – zarówno rozszerzających możliwości diagnostyczne technik stosowanych już w praktyce klinicznej, jak też otwierając przed medycyną zupełnie nowe, futurystyczne możliwości. Naszymi gośćmi będą dr inż. Tomasz Pięciak (Uniwersytet w Valladolid, Hiszpania) oraz prof. dr hab. inż. Artur Rydosz (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji).

Harmonogram wydarzenia:

18.00-18.30 – dr inż. Tomasz Pięciak, „MRI: co obrazowanie dyfuzyjne mówi o mikrostrukturze mózgu?”
18.30-18.45 – pytania do wykładu
18.45-19.15 – prof. Artur Rydosz, „Human-organ-on-chip: jak daleko nam do spersonalizowanej medycyny?”
19.15-19.30 – pytania do wykładu

Opisy wykładów oraz biogramy prelegentów