Wydarzenia w AGH

Kolejne spotkanie z cyklu AGH NAUKA odbędzie się 15 lutego 2024 r. w godz. 18.00–19.30. Na wykłady pod hasłem „Co nas truje w miejskim środowisku?” zapraszamy stacjonarnie do sali audytoryjnej w budynku U-2 (ul. Reymonta 7) oraz online na kanale YouTube AGH. Wstęp wolny.

Sami czynimy sobie szkodę, emitując do środowiska zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na jakość naszego życia. Podczas najbliższego spotkania spojrzymy na tę problematykę z perspektywy naukowców, którzy na co dzień zajmują się badaniem różnego rodzaju skażeń. Posłuchamy o zanieczyszczeniach, których źródłem są pozostałości farmaceutyków i substancji psychoaktywnych oraz ich wciąż nierozpoznanym wpływie na ludzkie zdrowie. Poruszymy również zagadnienie znane, ale wciąż stanowiące bolączkę wielu regionów Polski – czyli problem złej jakości powietrza oraz źródeł jego skażenia i ich definiowania.

Program wydarzenia:

18.00-18.30 – dr hab. inż. Katarzyna Styszko, „Mikrozanieczyszczenia organiczne – skąd się biorą i jaki mają na nas wpływ?”
18.30-18.45 – pytania do wykładu
18.45-19.15 – dr inż. Jakub Bartyzel, „Fizyka w pomiarach jakości powietrza”
19.15-19.30 – pytania do wykładu

Więcej informacji oraz biogramy wykładowców