Wydarzenia w AGH

AGH Cyber Kampus to wydarzenie, które zapewni solidną dawkę wiedzy o karierze w sektorze cyberbezpieczeństwa. Odbędzie się 4 grudnia 2023 r. na Wydziale Informatyki.

AGH Cyber Kampus skierowany jest do wszystkich osób, które:

• studiują cyberbezpieczeństwo lub inny kierunek związany z nowymi technologiami,
  • kończą liceum i szukają przyszłościowego kierunku studiów technicznych,
  • uczą się w technikum w klasie o profilu związanym z nowymi technologiami i chcą dowiedzieć się czegoś więcej o możliwościach rozwoju w kierunku cyber,
  • myślą o przekwalifikowaniu się i rozpoczęciu kariery w jednym z najszybciej rozwijających się obszarów IT.

Seria spotkań i prezentacji rozpocznie się od omówienia takich zagadnień jak rozpoczęcie kariery w cyberbezpieczeństwie, wymaganych umiejętności (zarówno twardych, jak i miękkich), a także przedstawienia możliwości rozwoju w sektorze wojskowym, prywatnym oraz publicznym. W kolejnych punktach programu znajdą się zagadnienia bardziej techniczne, pokazujące praktyczną perspektywę pracy w tym obszarze. Są to tematy związane z cyberbezpieczeństwem OT, cyber ubezpieczeniami, AI, pentestingiem, czy compliance oraz perspektywą pracy u vendora rozwiązań cyber.

Liczba miejsc jest ograniczona. Wymagana jest rejestracja.

AGH Cyber Kampus organizują Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland, Wydział Informatyki Centrum Cyberbezpieczeństwa AGH, a także Koło Naukowe ZeroDay AGH.

Więcej informacji, agenda wydarzenia