Przejdź do treści Przejdź do stopki
Współpraca - aktualności

Współpraca - aktualności

Na zdjęciu sygnatariusze umowy stoją obok siebie. W dłoniach trzymają obwoluty z dokumentami w środku. Zdjęcie wykonane w sali konferencyjnej.

Fot. Zbigniew Sulima

Porozumienie o współpracy pomiędzy AGH i firmą Keller Polska

AGH podpisała porozumienie o współpracy z liderem rozwiązań geotechnicznych firmą Keller Polska.

Porozumienie dotyczy m.in. wspólnego udziału w projektach badawczo-rozwojowych i podejmowania badań naukowych, a także konsultacji naukowych i specjalistycznych. Keller Polska będzie organizować praktyki i staże studenckie, wspierać uzdolnionych studentów oraz działalność kół naukowych AGH, a w szczególności Koła Naukowego Budownictwa i Geomechaniki. Uczelnia będzie z kolei udzielać wsparcia naukowego projektom prowadzonym przez Keller.

W imieniu AGH porozumienie podpisał Prorektor ds. Współpracy prof. Rafał Wiśniowski. Firmę Keller reprezentował Łukasz Dziadoń, dyrektor Oddziału Południe.

Współpracę koordynować będą:

  • ze strony AGH: prof. Marek Cała, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami,
  • ze strony Keller Polska: Łukasz Dziadoń.

Keller jest wiodącym koncernem międzynarodowym w zakresie geotechniki. Istnieje od 1860 r. Obecnie działa w Europie, USA, Ameryce Południowej, Afryce, Azji i Australii – łącznie w 40 krajach świata. Na rynek krajowy wszedł w 1994 r. i od tego czasu zrealizował ponad 3600 projektów i kontraktów budowlanych na terenie całej Polski. W ramach prowadzonej działalności firma Keller oferuje najlepsze i wiodące na rynku technologie geotechniczne w obszarze wzmacniania podłoża, fundamentów głębokich, technologii iniekcyjnych, zabezpieczeń wykopów, skarp i zboczy, a także konstrukcji hydrotechnicznych.

Stopka