Przejdź do treści Przejdź do stopki
Solidarni z Ukrainą - aktualności

Solidarni z Ukrainą - aktualności

Sala wykładowa, uczestnicy warsztatów, panuje radosna, ożywiona atmosfera. Na pierwszym planie pięć osób dorosłych, przed nimi troje dzieci ubranych w kolorowe pięknie haftowane stroje. Za nimi stoją dzieci z rękami uniesionymi do góry, większość z nich patrzy prosto w obiektyw i szeroko się uśmiecha.

fot. archiwum AGH

W AGH odbył się letni obóz naukowy dla ukraińskich dzieci

Niemal przez cały sierpień blisko 140 ukraińskich dzieci brało udział w szkole letniej (Summer Camp) zorganizowanej przez Fundację Niezniszczalna na Ukraina (Фундація «Незламна Україна»/ Foundation „Unbreakable Ukraine”). Z inicjatywy Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami prof. Marka Cały w wydarzenie zaangażowała się społeczność AGH.

WILiGZ udostępnił swoje sale wykładowe i zaprosił do współpracy inne jednostki. Przedstawiciele Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej przeprowadzili interaktywny wykład o mikroświecie, pokazujący fascynujący mikroświat. Naukowcy Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej zorganizowali serię pokazów przybliżających zagadnienia fizyczne w formie widowiskowych eksperymentów. Wydział Metali Nieżelaznych przygotował z kolei atrakcję – wybijanie pamiątkowych metalowych żetonów z logiem AGH i WMN. Kadra Studium Wychowania Fizycznego i Sportu poprowadziła zajęcia sportowe, a specjalne warsztaty cheerleades zaproponowała sekcja Cheerleades AZS AGH.

Zajęcia letniej szkoły były możliwe dzięki wolonatriackiemu zaangażowaniu pracowników i studentów AGH.

Stopka