Solidarni z Ukrainą - aktualności

plakat "BRATNIE NARODY"

Zbiórka charytatywna Help4Ukraine

Krajowa Reprezentacja Doktorantów zaprasza do wzięcia udziału w zbiórce charytatywnej na rzecz Ukrainy, której punktem kulminacyjnym będzie koncert pt. „Bratnie Narody”.

Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia 2022 r. o godzinie 20.00 w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Koncert będzie również transmitowany w mediach społecznościowych.

W tym trudnym czasie organizatorzy pragną podkreślić wspólną więź z Ukrainą poprzez przestrzeń kulturową, jaką jest muzyka folkowa, która wywodzi się z muzyki ludowej. Na scenie wystąpią m.in. Ludowy Zespół Artystyczny Promni i Woda na Młyn. Cały dochód uzyskany podczas zbiórki online oraz koncertu w całości zostanie przekazany na pomoc uchodźcom.

Zaproszenie na koncert otrzyma pierwsze 100 osób, które przekażą datek powyżej 100 zł.

Miejsce zbiórki: platforma zrzutka.pl

Благодійний збір коштів Help4Ukraine

Національне представництво аспірантів запрошує взяти участь у благодійному зборі коштів для України, кульмінацією якого стане концерт під назвою «Братні народи».

Подія відбудеться 23 квітня 2022 року о 20.00 у Кришталевій залі Варшавського університету природничих наук. Концерт також транслюватиметься у соцмережах.

У цей непростий час організатори хочуть підкреслити спільний зв’язок з Україною через культурний простір, яким є фолк-музика, що походить від народної музики. На сцені виступатимуть, серед інших Фольклорний художній колектив «Promni» та «Woda na Młyn». Весь дохід, отриманий під час онлайн-збору та концерту, буде повністю переданий на допомогу біженцям.

Перші 100 осіб, які пожертвують понад 100 злотих, отримають запрошення на концерт.

Місце зустрічі: platforma zrzutka.pl