23.03.2021

Time Keepers – studenci AGH pomagają prawidłowo zarządzać czasem


Trwająca od roku pandemia zmusiła nas do przeniesienia wielu aspektów codziennego życia do świata wirtualnego. W dużej mierze dotyczy to pracy i nauki. Wiele osób ma problemy, aby zmotywować się do działania oraz efektywnie wykorzystać czas. Młodym ludziom, którzy uczą się bądź studiują, pomóc może społeczny projekt studentów AGH „Time Keepers, czyli zarządzaj swoim czasem!” realizowany w ramach ogólnopolskiego programu „Zwolnieni z Teorii”.

Wykorzystując wiedzę z zakresu Lean Management, studenci AGH chcą pokazać techniki, które pozwolą w najbardziej efektywny sposób zorganizować czas przeznaczony na pracę i naukę. Time Keepers dostarcza wiedzę z zakresu Lean Management w praktyce oraz przedstawia sposoby ułatwiające pracę zdalną w grupie. Dzięki projektowi każdy zainteresowany dowie się również, jakie są efektywne metody zarządzania swoim czasem. Ponadto zespół Time Keepers planuje zorganizować specjalistyczne webinary z branżowymi ekspertami.

– Dobre zarządzanie czasem to obecnie jedna z najcenniejszych umiejętności. Wiele naszych codziennych zadań można w łatwy sposób usprawnić, stosując techniki wykorzystywane w firmach na całym świecie – mówią autorzy projektu.

Studenci zapoznali już użytkowników Time Keepers z pojęciem mudy, czyli jednego z trzech podstawowych rodzajów nieefektywnych działań w zarządzaniu, oraz 5S – narzędziem stosowanym w celu stworzenia oraz utrzymania dobrze zorganizowanego i bezpiecznego stanowiska pracy.

Twórcy Time Keepers to: Jakub Kowalów, Katarzyna Krzyżak, Patrycja Wieczorek, Aleksandra Zawojska, Ewelina Migacz, Milena Wajs, Klaudia Chojnacka, Julia Skrzypczak oraz Sabina Basiura. Wszyscy studiują na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii oraz działają w Studenckim Kole Naukowym „Zarządzanie”.

„Zwolnieni z Teorii” to program, który studentom i licealistom daje możliwość tworzenia oraz realizowania własnych projektów społecznych. Ich twórcy (kilkuosobowe zespoły) mogą w praktyczny sposób sprawdzić swoją wiedzę, stworzyć harmonogram działań, opracować budżet, a także nawiązać kontakty i nauczyć się pracy zespołowej. Każdy zespół, który zrealizuje projekt, otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Najlepsze projekty zdobywają nagrodę „Złote Wilki”.

Szczegółowe informacje o Time Keepers