Naukowcy z AGH uhonorowani Nagrodami MNiSW

Miło nam poinformować, że naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej znaleźli się w gronie najwybitniejszych polskich uczonych i nauczycieli akademickich nagrodzonych w tym roku przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Statuetki i nagrody finansowe trafiły do najwybitniejszych w swoich dyscyplinach badaczy, odkrywców nowych technologii, autorów teorii i dzieł naukowych wpisanych do światowego kanonu. Uroczystość odbyła się 19 grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrody MNiSW przyznawane są od 2006 roku.

Pracownicy AGH zostali nagrodzeni w następujących kategoriach:

NAGRODY ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE LUB NAUKOWO-DYDAKTYCZNE

• Nagrody za wybitne osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej:
    prof. Edeltrauda Helios-Rybicka - Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska

NAGRODY ZA CAŁOKSZTAŁT DOROBKU

• prof. Józef Hansel - Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki

NAGRODY INDYWIDUALNE I ZESPOŁOWE ZA OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE, ORGANIZACYJNE I DYDAKTYCZNE

• Nagrody za osiągnięcia naukowe II stopnia:
    prof. Tadeusz Sawik - Wydział Zarządzania
  • Nagrody zespołowe za osiągnięcia dydaktyczne:
    prof. Ryszard Sroka, dr inż. Andrzej Zatorski - Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej

Gratulujemy!