Nagroda Siemensa dla naukowca z AGH

Dr inż. Tomasz Pięciak z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej został laureatem Nagrody Siemensa za najlepszą pracę doktorską w dziedzinie nauk inżynieryjnych przyznawaną przez firmę Siemens.

Nagrodzona praca nosi tytuł „Non-stationary noise estimation in accelerated parallel MRI data” i dotyczy estymacji parametrów szumu w sygnałach niestacjonarnych w równoległym przyspieszonym obrazowaniu metodą rezonansu magnetycznego. Praca powstała dzięki samodzielnie nawiązanej współpracy dr. Tomasza Pięciaka z Universidad de Valladolid w Hiszpanii.

Nagroda Promocyjna Siemensa przyznawana jest za wybitne prace doktorskie lub habilitacyjne w obszarach działalności firmy Siemens AG.