Absolwenci AGH stażystami programu „Energia dla Przyszłości”

Kilkunastu absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej rozpocznie program stażowy „Energia dla Przyszłości” realizowany przez Ministerstwo Energii we współpracy ze spółkami energetycznymi PGE S.A., PKN ORLEN S.A. oraz PGNiG S.A.

Podczas naboru do tegorocznej edycji programu wyłoniono 23 kandydatów, którzy otrzymali najwyższe oceny z wiedzy i umiejętności na temat elektroenergetyki oraz znajomości języka angielskiego. Wśród nich znalazło się dziesięcioro absolwentów Wydziału Energetyki i Paliw oraz trzech absolwentów Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu.

Realizowany po raz trzeci program „Energia dla Przyszłości” skierowany jest do studentów i absolwentów najlepszych dziecięciu uczelni technicznych w Polsce (według rankingu Perspektywy 2017). Oprócz Akademii Górniczo-Hutniczej są to: Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Łódzka, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Lubelska, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Celem programu jest poszukiwanie najlepszych studentów i absolwentów wyższych uczelni, którzy w przyszłości wzmocnią zaplecze kadrowe branży energii w Polsce. Doświadczenia i kontakty pozyskane podczas stażu w przyszłości zaowocują zacieśnianiem współpracy pomiędzy sektorem publicznym, przedsiębiorcami a środowiskiem naukowo-badawczym. Uczestnicy programu stażowego będą mieć także możliwość skonfrontowania wiedzy teoretycznej z realiami dużej firmy, a najzdolniejsi stażyści mogą otrzymać propozycję zatrudnienia.