Przejdź do treści Przejdź do stopki
Konkursy w AGH

Konkursy

Zrównoważony przemysł dzięki transformacji cyfrowej i zielonym technologiom. Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej

Stały rozwój nowych technologii, które jednocześnie mają pozytywny wpływ na środowisko, to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata. Pomysły na ich wykorzystanie są poszukiwane w nowej edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej. Hasło konkursu brzmi „Zrównoważony przemysł dzięki transformacji cyfrowej i zielonym technologiom”. Zgłoszenia można przesyłać do 30 kwietnia 2024 r.

Misją konkursu jest wspieraniu rozwoju i osiągnięć studentów oraz młodych naukowców. Nagrodzone zostaną projekty wykorzystujące rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0, takie jak big data, sztuczna inteligencja czy internet rzeczy. Co równie ważne, mają pomagać przedsiębiorstwom, by ich działalność była bardziej przyjazna dla środowiska. Hasło konkursu brzmi „Zrównoważony przemysł dzięki transformacji cyfrowej i zielonym technologiom”.

Konkurs skierowany jest do co najmniej dwuosobowych zespołów z całej Polski – studentów, doktorantów i naukowców. Skład może być dowolny, a różnorodność będzie premiowana. Ważne, by przynajmniej jeden z członków miał związek z polską uczelnią. Projekty mogą zgłaszać zespoły, ale też nauczyciele akademiccy, rady naukowe dyscyplin, rady wydziałów i rady naukowe uczelni oraz instytutów badawczych.

Laureaci zostaną wybrani w dwuetapowym postępowaniu. Najpierw prace oceni zespół naukowców. Finaliści, którzy przejdą ten etap, będą mogli przedstawić swoje projekty podczas Demo Day. Zwycięzców wyłoni kapituła konkursu złożona z przedstawicieli świata nauki i biznesu, którzy wezmą pod uwagę prezentację pomysłów, a także ich potencjał wdrożeniowy.

Pula nagród w konkursie wynosi 45 000 zł. Zwycięski zespół otrzyma 20 000 zł, laureaci drugiego miejsca – 15 000 zł, a trzeciego – 10 000 zł.

Zgłoszenia do Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej wraz załącznikami należy przesyłać w wersji elektronicznej na adres e-mail: agnieszka.maj(at)pw.edu.pl, w tytule wiadomości wpisując „Zgłoszenie pracy do Konkursu” oraz nazwę uczelni, z której wywodzi się zespół badawczy.

Regulamin wraz z załącznikami

Stopka