Przejdź do treści Przejdź do stopki
Konkursy w AGH

Konkursy

Do 5 czerwca 2024 r. trwa nabór wniosków do programu stypendialnego Senior Award 2025–26 Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

Fulbright Senior Award 202526 to program umożliwiający osobom z polskim obywatelstwem zatrudnionym w polskich instytucjach akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucji goszczącej w USA (tj. amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub instytucji rządowe). Stypendium trwające od 3 do 10 miesięcy skierowane jest do pracowników i pracowniczek badawczych i dydaktycznych na każdym etapie kariery po uzyskaniu stopnia doktora. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem.

Szczegółowe informacje

W razie pytań należy kontaktować się bezpośrednio z koordynatorką programu Justyną Maziarską-Lesisz (e-mail: justyna.maziarska(at)fulbright.edu.pl).

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych, prowadzony w ścisłej współpracy z ponad 160 krajami na całym świecie. Program oferuje stypendia dla ludzi pełnych pasji, na różnych etapach edukacji i kariery, reprezentujących wszystkie dziedziny nauki i sztuki oraz różnorodne środowiska. Dzięki unikatowym programom wymiany międzynarodowej, zróżnicowanej i dynamicznej sieci absolwentów i absolwentek oraz globalnym partnerom Program Fulbrighta buduje wzajemne zrozumienie między narodami Stanów Zjednoczonych i krajów partnerskich, sprzyjając wymianie wiedzy i poprawiając jakość życia na całym świecie.

Stopka