Przejdź do treści Przejdź do stopki
Konkursy w AGH

Konkursy

Do 6 września 2024 r. trwa nabór wniosków do programu stypendialnego Junior Research Award 2025–26 Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

Fulbright Junior Research Award 2025–26 to program dla osób z polskim obywatelstwem przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem stypendium, trwająącego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. W ramach konkursu można też składać wnioski o 10-miesięczne stypendium Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2024–25.

Szczegółowe informacje

W razie pytań należy kontaktować się bezpośrednio z koordynatorką programu Patrycją Donaburską: patrycja.donaburska(at)fulbright.edu.pl.

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych, prowadzony w ścisłej współpracy z ponad 160 krajami na całym świecie. Program oferuje stypendia dla ludzi pełnych pasji, na różnych etapach edukacji i kariery, reprezentujących wszystkie dziedziny nauki i sztuki oraz różnorodne środowiska. Dzięki unikatowym programom wymiany międzynarodowej, zróżnicowanej i dynamicznej sieci absolwentów i absolwentek oraz globalnym partnerom Program Fulbrighta buduje wzajemne zrozumienie między narodami Stanów Zjednoczonych i krajów partnerskich, sprzyjając wymianie wiedzy i poprawiając jakość życia na całym świecie.

Stopka