Przejdź do treści Przejdź do stopki
Konkursy w AGH

Konkursy

Do 22 kwietnia 2024 r. trwa nabór wniosków do programu stypendialnego Graduate Student Award 2025–26 Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

Fulbright Graduate Student Award 2025–26 to program dla osób z polskim obywatelstwem zainteresowanych rozpoczęciem studiów drugiego lub trzeciego stopnia w USA, zapewniający finansowanie pierwszego roku nauki w kwocie do 47 000 USD, z możliwością przedłużenia na kolejny rok. Przyjmowane są wnioski na wszystkie kierunki studiów z wyłączeniem studiów medycznych wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem, programów LLM (Master of Laws) oraz MBA (Master of Business Administration) za wyjątkiem programu LLM in International Human Rights Law współfinansowanego przez Komisję we współpracy z University of Notre Dame. Wyjazd jest możliwy na każdą akredytowaną uczelnię wyższą. Osoby składające wniosek muszą posiadać stopień magistra do czerwca w roku wyjazdu.

Szczegółowe informacje

W razie pytań należy kontaktować się bezpośrednio z koordynatorką programu Patrycją Donaburską: patrycja.donaburska(at)fulbright.edu.pl.

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych, prowadzony w ścisłej współpracy z ponad 160 krajami na całym świecie. Program oferuje stypendia dla ludzi pełnych pasji, na różnych etapach edukacji i kariery, reprezentujących wszystkie dziedziny nauki i sztuki oraz różnorodne środowiska. Dzięki unikatowym programom wymiany międzynarodowej, zróżnicowanej i dynamicznej sieci absolwentów i absolwentek oraz globalnym partnerom Program Fulbrighta buduje wzajemne zrozumienie między narodami Stanów Zjednoczonych i krajów partnerskich, sprzyjając wymianie wiedzy i poprawiając jakość życia na całym świecie.

Stopka