Ogólnouczelniana zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy

Od ponad miesiąca AGH aktywnie wpiera uchodźców z Ukrainy, m.in. udzielając gościny ponad 300 osobom na terenie Miasteczka Studenckiego AGH, gdzie mają zapewniony nocleg i podstawowe wyżywienie. Niemniej jednak potrzeby codzienne daleko wykraczają poza to, co uczelnia jest w stanie zapewnić. Dlatego też organizowana jest przedświąteczna zbiórka artykułów pierwszej potrzeby.

termin: 13-14 kwietnia, w godz. 9.00–14.00

miejsce: budynek S-1 (dawna stołówka TAWO)

najbardziej potrzebne artykuły: szampon do włosów, mydło w płynie z dozownikiem, żel pod prysznic, krem do twarzy, krem do rąk, dezodorant damski, plastry opatrunkowe podstawowe, proszek do prania, płyn do płukania, zeszyty szkolne (w kratkę, w linię grubą, w linię cienką), długopisy (granatowe, czarne, kolorowe), blok rysunkowy, kredki, ołówki, piórniki, peleryny duże i małe, mleko w kartonie, płatki do mleka, kawa, herbata, cukier, dżem, kasza, makaron, sosy w słoikach, konserwy, owoce (jabłka, banany)

Szczegóły w komunikacie nr 31/2022 Kanclerza AGH

Загальноуніверситетська збірка для біженців з України

Понад місяць AGH УНТ активно підтримує біженців з України, в тому числіі розміщує понад 300 осіб у студентському містечку AGH УНТ, де вони мають житло та основне харчування. Тим не менш, щоденні потреби виходять далеко за межі того, що може забезпечити університет. Тому організовується передвеликодній збір речей першої необхідності.

дата: 13-14 квітня, від 9.00-14.00

місце: корпус S-1 (колишня їдальня TAWO)

найнеобхідніші речі: шампунь для волосся, рідке мило з дозатором, гель для душу, крем для обличчя, крем для рук, жіночий дезодорант, базові пластирі, пральний порошок, ополіскувачі для прання, шкільні зошити (в клітинку, в товсту лінію , в тонку лінію), ручки (колір темно-синій, чорний, кольоровий), блокнот для малювання, олівці для малювання, олівці, пенали, великі та маленькі плащі від дощу, молоко в картонній коробці, пластівці швидкого приготування, кава, чай, цукор, варення, каші, макарони, соуси в банках, консерви, фрукти (яблука, банани)