Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Wyróżnienie dla AGH i UJ za Europejską Akademię Gier

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przyznało Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytetowi Jagiellońskiemu tytuł „Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce - Lider Małopolski 2012” za Europejską Akademię Gier.

Jak czytamy w uzasadnieniu, tytuł „Lidera Małopolski 2012” został przyznany za uczynienie z Krakowa wiodącego na skalę europejską ośrodka nauki i rozwoju w zakresie projektowania gier wideo, procesu ich realizacji, budowy interakcji i rozwijania „sztucznej inteligencji”, której efektem stało się otwarcie na Uniwersytecie Jagiellońskim specjalnego kierunku studiów: Tworzenie Gier Wideo oraz powołanie przez Akademię Górniczo-Hutniczą Europejskiej Akademii Gier.

 

EAG jest pierwszą w Polsce profesjonalną szkołą profilowaną pod kątem kompleksowego kształcenia twórców gier wideo. Programiści, graficy, animatorzy, muzycy, producenci i projektanci gier mają do dyspozycji wszechstronną ofertę sygnowaną przez Uniwersytet Jagielloński i Akademię Górniczo-Hutniczą oraz szereg firm i podmiotów z branży gier komputerowych. EAG współpracuje z Europejskim Centrum Gier powstałym przy Krakowskim Parku Technologicznym.

 

Uroczyste zakończenie XIII edycji konkursu połączone z wręczeniem dyplomów odbędzie się 18 marca 2013 r. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.

Stopka