Rektor AGH, prof. A. Tajduś odznaczony Medalem Honorowym Województwa Małopolskiego

Miło nam poinformować, że Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś otrzymał Srebrny Medal Honorowy za zasługi dla Województwa Małopolskiego.

W uzasadnieniu czytamy m.in.:

Za aktywną działalność na rzecz rozwijania współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy małopolskimi uczelniami, kształcenie młodych ludzi w zgodzie z wartościami i etyką, otwartość na innowacyjność oraz ogromny wkład w rozwój szkolnictwa wyższego.

Uroczyste wręczenie Medalu miało miejsce podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego, która odbyła się w Operze Krakowskiej.

Medale Honorowe ustanowione przez Sejmik Województwa Małopolskiego przyznawane są osobom, organizacjom, bądź instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju Województwa Małopolskiego.

Panu Rektorowi serdecznie gratulujemy!