Aktualności

Aktualności

Agnieszka Troszok, złota medalistka w banked slalomie

Medale reprezentacji AZS AGH w AMP w snowboardzie

Reprezentacja AZS AGH odnotowała szereg zwycięstw podczas Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie, które odbyły się w Wiśle na przełomie lutego i marca br.

AGH reprezentowało 12 sportowców — 6 studentek (Agnieszka Troszok, Nikolina Góralczyk, Maria Tomasik, Julia Błaszczyk, Maja Matuszewska i Aleksandra Gorczyca), 4 studentów (Łukasz Kaczor, Oskar Soczyński, Michał Dudek i Dawid Bryjak) oraz 2 pracowników  (Mariusz Wdówka i Łukasz Rzepka). W czasie Mistrzostw zawodnicy rywalizowali między sobą w dwóch konkurencjach: slalomie gigancie i banked slalomie.

Spośród zawodników AZS AGH w slalomie gigancie najlepiej spisał się Łukasz Kaczor, który wywalczył 1. miejsce z blisko 3 sekundową przewagą nad kolejnym zawodnikiem.
W banked slalomie bezkonkurencyjna była Agnieszka Troszok, która zajęła 1. miejsce zarówno w eliminacjach, jak i finale.

Dobre wyniki uzyskane indywidualnie przyczyniły się do zdobycia srebrnego medalu w klasyfikacji drużynowej kobiet, jednocześnie plasując się na 1. lokacie wśród uczelni technicznych. Panowie w kategorii drużynowej zajęli 3 miejsce (wśród uczelni technicznych 2. miejsce).