Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Obrady konferencji w Auditorium Maximum UJ w Krakowie. Fot. Fundacja AGH

Konferencje IEEE ESSDERC i ESSCIRC zgromadziły ponad 500 uczestników z 42 krajów

W dniach 23-26 września 2019 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się dwie połączone międzynarodowe konferencje 49th European Solid-State Device Research Conference oraz 45th European Solid-State Circuits Conference.

Konferencje te o długoletniej tradycji sponsorowane są przez IEEE Electron Devices Society oraz IEEE Solid-State Circuits Society i w tym roku po raz pierwszy odbyły się w Polsce. Wydarzenie zgromadziło ponad 500 uczestników z 42 krajów, przy czym około połowę stanowili przedstawiciele uniwersytetów, a drugą połowę przedstawiciele instytutów badawczych i światowych firm zajmujących się nowymi przyrządami, materiałami, technologiami oraz układami stosowanymi w mikroelektronice.

Na konferencji wygłoszono 164 referaty w ramach sesji regularnych i ponad 40 wykładów w ramach tzw. tutoriali. Każdą poranną i popołudniową sesję otwierały wykłady zaproszone, które wygłaszane były przez prelegentów z takich uniwersytetów jak EFPL w Lozannie, Harvard University, Stanford University, Osaka University, Seoul National University, TU Eindhoven oraz z firm i ośrodków badawczych takich jak: Intel, STMicroelectronics, AIXTRON SE, Tyndall National Institute.

Konferencje stały się okazją nie tylko do wymiany doświadczeń na forum naukowym, ale również do promocji polskiej nauki wśród firm zajmujących się rozwojem najbardziej zaawansowanych technologii elektronicznych w Europie.

W ramach konferencji odbyło się również szereg spotkań towarzyszących, jak np. IEEE Young Professionals Event, zorganizowane przez polską sekcję IEEE YP, pozwalających na swobodną dyskusję i wymianę poglądów pomiędzy doświadczonymi naukowcami, a studentami i doktorantami z obszaru mikroelektroniki.

List do uczestników i organizatorów konferencji przysłał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda (treść listu). List ten został odczytany podczas ceremonii powitania uczestników, która odbyła się w gmachu głównym AGH.

Konferencje IEEE ESSSDERC i ESSCIRC zostały objęte patronatem honorowym:

 • Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii,
 • Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
 • Ministerstwa Cyfryzacji,
 • Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa,
 • Prezydenta Miasta Krakowa,
 • Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,
 • Rektora Politechniki Warszawskiej,
 • Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Należy dodać, że zorganizowanie tak prestiżowego wydarzenia w Polsce było możliwe jedynie dzięki efektywnej współpracy:

 • Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii-Górniczo-Hutniczej w Krakowie,
 • Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej,
 • Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,
 • Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT w Warszawie.

Prof. Paweł Gryboś
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ESSDERC-ESCIRC 2019

Stopka