AGH na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

7 maja 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się organizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik 20. Piknik Naukowy.

Przygotowane przez naukowców AGH efektowne pokazy i eksperymenty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników wydarzenia, zarówno dorosłych jak i dzieci. Można było m.in. sprawdzić w jaki sposób rzeczywistość wirtualna może przyspieszać powrót do zdrowia i sprawności ruchowej oraz ułatwiać wykonywanie badań medycznych czy ćwiczeń rehabilitacyjnych. Naukowcy w swoich prezentacjach pokazali w jaki sposób nauka i współczesna technika torują drogę postępowi w medycynie oraz ochronie zdrowia i odwrotnie – jak walka o życie i zdrowie ludzi stymuluje rozwój pozostałych nauk.

AGH reprezentowali m.in.: dr inż. Magdalena Smoleń, dr inż. Eliasz Kańtoch, mgr inż. Natalia Krzyworzeka i mgr inż. Paweł Kłeczek z Katedry Automatyki i Inżynierii Biomedycznej Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej oraz członkowie Studenckiego Koła Naukowego Fizyków BOZON i Studenckiego Koła Naukowego Fizyków Medycznych KERMA.

W pikniku wzięło udział blisko 200 wystawców – przedstawicieli uczelni oraz ośrodków naukowo-badawczych. Hasłem tegorocznej edycji tej największej imprezy naukowej w Europie było „Zdrowie”.