Absolwent Automatyki i Robotyki nagrodzony w konkursie Siemensa

Mgr inż. Rafał Pietrus, absolwent Automatyki i Robotyki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, w tegorocznym ogólnopolskim konkursie Siemensa dla Absolwentów zdobył nagrodę III stopnia za pracę magisterską.

Nagrodzona praca nosi tytuł Sterowanie rozmyte typu 2 w lewitacji magnetycznej i powietrznej. Jej promotorem jest dr inż. Ireneusz Dominik z Katedry Automatyzacji Procesów WIMiR.

Organizowany od 2011 r. konkurs skierowany jest do studentów, którzy ukończyli studia z zakresu automatyki. Laureaci otrzymują nagrody finansowe, a jednostki, z których wywodzą się promotorzy, wyróżnienia oraz nagrodę rzeczową – system sterownikowy najnowszej serii 1500 firmy Siemens. Jury oceniające nadesłane prace złożone jest z przedstawicieli środowisk politechnicznych i przemysłu oraz reprezentanta Siemensa.

Konkurs dla absolwentów został wyodrębniony jako osobna kategoria z ogólnego konkursu Siemensa, w którym corocznie (od 1995 r.) polskim naukowcom i zespołom badawczym przyznawana jest nagroda. Organizatorzy za cel stawiają sobie promocję wybitnych, dających się zastosować w praktyce, osiągnięć w technice oraz badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników polskich instytucji akademickich i pozaakademickich w takich dziedzinach jak: elektrotechnika, energetyka, elektronika, teleinformatyka, automatyka, transport szynowy, inżynieria biomedyczna i inżynierii środowiska.