Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Życzenia Rektora AGH z okazji inauguracji roku

Zdjęcie Rektora AGH prof. Jerzego Lisa

Życzenia Rektora AGH z okazji inauguracji roku

Szanowni Państwo,

Rozpoczynamy w naszej AGH nowy – 105. w naszej historii – rok akademicki, który zapowiada się jeszcze bardziej pracowicie niż poprzedni, gdyż jesteśmy świadomi ogromu obowiązków i wyzwań, które przed nami stoją. To kolejny okres wytężonej pracy dydaktycznej i twórczej działalności naukowej, a dla studentów – wytrwałej nauki.

Z tej okazji chciałbym niezwykle serdecznie podziękować wszystkim pracownikom, studentom i doktorantom Akademii Górniczo-Hutniczej za miniony, trudny rok. Dziękuję za Wasze zaangażowanie, wsparcie i chęć budowania silnej marki AGH. Uważam, że dzięki Wam i Waszej pracy możemy wspólnie z powodzeniem realizować kolejne cele.

Wojna za naszą wschodnią granicą nadal trwa i stała się jeszcze bardziej niebezpieczna. Mam jednak nadzieję, że nie będzie na nas wpływać tak jak w poprzednim roku – na wielu różnych płaszczyznach, zarówno społecznych jak i gospodarczych.

Mimo iż przyszło nam działać w niełatwych czasach – a może właśnie dlatego – jesteśmy zdeterminowani, by dynamicznie się rozwijać jako uniwersytet, realizując jednocześnie misję tworzenia i przekazywania wartości.

Stajemy obecnie wobec nowych wyzwań, wynikających z zachodzących wokół nas wręcz rewolucyjnych zmian technologicznych i instytucjonalnych. Z tego względu kierunki działania uczelni muszą być skierowane przede wszystkim na rozwój wewnętrzny i wykorzystanie mocnych stron w celu budowania naszej coraz lepszej pozycji krajowej i międzynarodowej.

Rozpoczynamy rok wdrażania nowej i ambitnej Strategii AGH i jestem przekonany, że na jej pierwsze pozytywne efekty nie będziemy długo czekać.

Przyjmujemy właśnie do świata akademickiego nowych studentów. Będą oni zdobywać wiedzę i doświadczenie w murach AGH, aby w przyszłości kontynuować służbę dla społeczeństwa. Widząc w młodzieży współpracowników i następców, pomóżmy im przygotować się jak najlepiej do czekających ich zadań.

Ale przede wszystkim pamiętajmy, że wspólnie tworzymy jedną niepowtarzalną i wspaniałą SPOŁECZNOŚĆ AGH. Razem pracujemy, uczymy się i bawimy, razem przeżywamy sukcesy i niepowodzenia, razem przezwyciężamy przeciwności.

Dla nas wszystkich: pracowników, studentów, doktorantów, absolwentów i przyjaciół AGH:

Tradycyjne Szczęść Boże w nowym roku akademickim!

Prof. Jerzy Lis
Rektor AGH

Stopka