Spotkanie z konsulem generalnym Niemiec

Na zdjęciu stojący obok siebie uczestnicy spotkania (od lewej): Rektor AGH, konsul generalny, Prorektor AGH. Zdjęcie wykonane w gabinecie rektorskim.

fot. Zbigniew Sulima

Spotkanie z konsulem generalnym Niemiec

Rektor AGH prof. Jerzy Lis spotkał się z konsulem generalnym Niemiec Holgerem Mahnickem, aby omówić możliwości dalszej współpracy naukowej naszej uczelni z niemieckimi partnerami.

W spotkaniu, w którym uczestniczył również Prorektor AGH ds. Współpracy AGH prof. Rafał Wiśniowski, omówiono dotychczasowe wspólne projekty i inicjatywy, m.in. współpracę w zakresie wymiany studenckiej i badawczej oraz programy partnerskie.

Zidentyfikowano także kilka obszarów, w których istnieje potencjał do dalszego rozwoju współpracy. Należą do nich badania naukowe i innowacje, wymiana studencka i naukowa, programy stypendialne oraz wspólne projekty badawcze.