Prof. Janusz Kowal doktorem honoris causa Politechniki Bydgoskiej

Na zdjęciu prof. Janusz Kowal w czarnej todze i birecie, tuż po nadaniu tytułu. W rękach trzyma kwiaty oraz tubę z pamiątkowym dyplomem. Obok niego, po prawej stronie, stoi Rektor PBŚ w stroju reprezentacyjnym. Zdjęcie wykonane podczas uroczystości.

fot. źródło pbs.edu.pl

Prof. Janusz Kowal doktorem honoris causa Politechniki Bydgoskiej

Profesor Janusz Kowal został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (PBŚ).

Uroczystość nadania tytułu odbyła się 21 czerwca 2023 r. – w dniu święta uczelni, w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Bydgoskiej.

Rektor Politechniki Bydgoskiej profesor Marek Adamski, podkreślił otwartość prof. Kowala dla nauki, zrozumienie potrzeb przemysłu, kreatywność i ogromną życzliwość dla rozwoju uczonych.

Laudację promotorską wygłosił dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej prof. PBŚ Piotr Aleksandrowicz, który zwrócił uwagę na wzorową postawę etyczną oraz duży autorytet w kraju i za granicą.

To kolejne wyróżnienie przyznane prof. Januszowi Kowalowi – wybitnemu uczonemu, Profesorowi Honorowemu AGH, byłemu prorektorowi AGH i dziekanowi Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, wieloletniemu kierownikowi Katedry Automatyzacji Procesów.

Doktorat honoris causa został przyznany po raz pierwszy przez Politechnikę Bydgoską, a osiemnasty raz w historii uczelni, która swoją nową nazwę otrzymała 1 września 2021 r. Poprzednia nazwa to Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.