Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Porozumienie o współpracy z firmą OPAL RT

Na zdjęciu sygnatariusze umowy - stoją uśmiechnięci obok siebie, trzymając w dłoniach zielone teczki z dokumentami. Zdjęcie wykonane

fot. Zbigniew Sulima

Porozumienie o współpracy z firmą OPAL RT

AGH podpisała 9 kwietnia 2024 r. porozumienie o współpracy z firmą OPAL RT, która zajmuje się dystrybucją, serwisem i rozwojem technologicznym narzędzi do symulacji w czasie rzeczywistym.

Współpraca będzie podejmowana przede wszystkim w obszarze promocji stosowania, nauczania i prowadzenia badań naukowych w zakresie metod projektowania opartych na modelach, narzędzi symulacyjnych, w tym urządzeń w obszarze energoelektroniki, systemów elektroenergetycznych i sieci elektroenergetycznych. Prowadzone będą także wspólne projekty badawczo-rozwojowe finansowane ze środków publicznych.

Wzajemne zobowiązania realizowane będą poprzez:

  • wykorzystanie systemów OPAL-RT HIL i RCP w projektach studenckich,
  • wspólne publikowanie artykułów naukowych, prezentacji oraz raportów technicznych,
  • informowanie studentów o możliwości odbycia praktyk i podjęcia pracy w OPAL-RT oraz publikowanie przez OPAL-RT ofert pracy, praktyk i staży w portalu administrowanym przez Centrum Karier AGH,
  • poszukiwanie wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.

Porozumienie podpisali Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Rafał Wiśniowski oraz wiceprezes zarządu OPAL RT sp. z o.o. dr Ravinder Venugopal.

Stopka