Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Porozumienie o współpracy pomiędzy AGH i Hitachi Energy

Na zdjęciu sygnatariusze umowy (trzej mężczyźni) - siedzą za stołem, przed nimi dokumenty z umową, w dłoniach trzymają długopisy. Zdjęcie wykonane w sali konferencyjnej AGH.

fot. Zbigniew Sulima

Porozumienie o współpracy pomiędzy AGH i Hitachi Energy

AGH podpisała 16 stycznia 2024 r. porozumienie o współpracy z Hitachi Energy. Obie instytucje podejmą współpracę w zakresie badań i rozwoju konstrukcji energoelektronicznych.

Współpraca będzie realizowana głównie poprzez wykonywanie prac projektowo-badawczych i pomiarowych, rozwiązywanie problemów pojawiających się w układach przekształtnikowych, opracowywanie raportów z przeprowadzonych prac badawczych, współorganizację zajęć dydaktycznych w AGH z dziedziny elektrotechniki, przygotowanie wspólnych publikacji, promowanie wyników wspólnych prac badawczo-rozwojowych oraz wdrożeniowych w środowisku naukowym.

W imieniu AGH porozumienie podpisał Prorektor ds. Współpracy prof. Rafał Wiśniowski. Firmę Hitachi Energy Poland reprezentowali dyrektor Stacji i Systemów Elektroenergetycznych Adrian Radoń oraz dyrektor Marketingu i Sprzedaży Rafał Szewczyk.

Współpracę koordynować będą:

  • ze strony AGH: dr hab. inż. Marcin Baszyński, prof. AGH z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej,
  • ze strony Hitachi Energy: Krystyna Pietrzykowska, Head of Technology Center, Kraków.

Hitachi Energy jest wiodącym na świecie pionierem technologii, które pozwalają na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko. Oferuje produkty, systemy, serwis oraz oprogramowanie dla całego łańcucha dostaw energii elektrycznej. Rozwiązania te wspierają przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, firmy przemysłowe i transportowe oraz klientów infrastrukturalnych w planowaniu, budowaniu, zarządzaniu oraz utrzymywaniu ich infrastruktury elektroenergetycznej, a zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczne, niezawodne oraz efektywne przesyłanie i dystrybucję dużych ilości energii elektrycznej pochodzącej z konwencjonalnych oraz odnawialnych źródeł energii.

Stopka