Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Miasteczko Studenckie AGH zmieniło się w Wioskę Zawodniczą

Grupowe zdjęcie - obok siebie stoi siedmiu mężczyzn (drugi od lewej - Rektor AGH prof. Jerzy Lis, pierwszy z prawej - Robert Korzeniowski). Zdjęcie wykonane na Miasteczku AGH - w Wiosce Zawodniczej. Za plecami mężczyzn kolorowe litery ustawione na trawniku.

fot. Anna Żmuda-Muszyńska

Miasteczko Studenckie AGH zmieniło się w Wioskę Zawodniczą

Miasteczko Studenckie AGH zmieniło się w Wioskę Zawodniczą III Igrzysk Europejskich Kraków–Małopolska 2023, które oficjalnie rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Wioska stanie się domem dla blisko czterech tysięcy zawodników, trenerów i członków sztabów sportowych.

Wioska Zawodnicza została uroczyście otwarta 18 czerwca. Symboliczne klucze do niej otrzymał lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym Robert Korzeniowski. 

W ramach umowy zawartej pomiędzy Komitetem Organizacyjnym Igrzysk a AGH uczelnia udostępnia zawodnikom pokoje w akademikach, ale także gwarantuje dostarczenie wszelkich usług związanych z zakwaterowaniem sportowców. Na terenie Miasteczka Studenckiego powstała infrastruktura niezbędna do obsługi gości – strefy cateringowe, punkty bezpieczeństwa oraz przestrzenie do organizacji wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

W trakcie roku akademickiego największe w Polsce osiedle studenckie zapewnia studentom AGH oraz innych krakowskich uczelni komfortowe warunki do studiowania oraz mieszkania. Mieszkańcy mogą dotrzeć na uczelnię w ciągu 10 minut. W miesiącach letnich Miasteczko Studenckie AGH staje się największym hostelem w Krakowie. 

W Igrzyskach Europejskich 2023 wystartuje ponad 7000 sportowców z 48 krajów. Rywalizacja toczyć się będzie w 29 dyscyplinach. Uzyskane wyniki dla dużej części zawodników będą liczyć się w klasyfikacji do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. 

fot. Anna Żmuda-Muszyńska

Na zdjęciu fragment ściany bocznej akademika. W oknach klatki schodowej rozwieszone flagi w barwach narodowych różnych państw.

Stopka