Laury dla najlepszych dydaktyków AGH

Kolorowa grafika ilustracyjna z napisem Laur Dydaktyka AGH

Laury dla najlepszych dydaktyków AGH

Po raz czwarty wybrani zostali wybitni nauczyciele i nauczycielki akademickie AGH, którym przyznano Laur Dydaktyka AGH. Nazwiska laureatów i laureatek oraz osób, którym przyznano wyróżnienia zostały ogłoszone 10 października 2023 r. podczas uroczystej gali w Klubie STUDIO.

Kategoria Wykładowca

• laureat: dr Lech Adamus
  • wyróżniony: dr Witold Majdak

Kategoria Promotor

• laureatka: dr inż. Ewa Głowienka
  • wyróżniony: dr inż. Tymoteusz Turlej

Kategoria Przyjaciel Studenta

• laureatka: dr inż. Elżbieta Jasińska
  • wyróżniony: dr hab. inż. Jarosław Jakubski, prof. AGH

Kategoria Prowadzący ćwiczenia

• laureatka: mgr inż. Joanna Jakóbczyk
  • wyróżniona: mgr Joanna Meissner

Kategoria Dydaktyk z Pasją

• laureatka: dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk
  • wyróżniony: dr hab. inż. Dariusz Fuksa, prof. AGH

Laureaci, laureatki oraz wszystkie wyróżnione osoby otrzymały ufundowane przez Rektora AGH nagrody pieniężne.

Laur Dydaktyka AGH, organizowany przez Uczelnianą Radę Samorządu Studentów AGH, to studencki konkurs dla wybitnych nauczycieli akademickich AGH. W ocenie zgłoszonych kandydatur liczy się przede wszystkim ich zaangażowanie, dążenie do ciągłej poprawy jakości i działanie na rzecz rozwoju studentów.

Zwycięzców wyłania kapituła, w której skład wchodzi pięcioro aktywnych członków URSS AGH, w tym co najmniej jeden członek Prezydium. Prace kapituły wspiera ekspert – osoba spoza środowiska akademickiego AGH. W tym roku był to dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, biolog, ekolog i entomolog. Popularyzator nauki i bloger. Prowadzi wykłady i ćwiczenia dla studentów i studentek m.in. biologii, biotechnologii czy pielęgniarstwa, ale również dla słuchaczy i słuchaczek studiów podyplomowych związanych z kształceniem nauczycieli, wykłady dla dorosłych oraz słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku. Inicjator i organizator Olsztyńskiej Kawiarni Naukowej, Olsztyńskich Dni Nauki i Nocy Biologów.