Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Kolejne finały AMP z medalami dla AGH

Na zdjęciu ułożone na blacie w stosach złote, srebrne i brązowe medale AMP.

W pierwszy kwietniowy weekend odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w aż trzech dyscyplinach. Zawodnicy i zawodniczki AZS AGH bardzo dobrze się spisali, zdobywając drużynowo srebrne medale w biegach przełajowych i brydżu sportowym.

3. Uniwersytet Warszawski

Zawodniczki AZS AGH w klasyfikacji generalnej zajęły czwarte miejsce. Zarówno panie, jak i panowie w klasyfikacji uczelni technicznych wywalczyli drugą pozycję.

Klasyfikacja generalna AMP w brydżu sportowym
1. Uniwersytet Warszawski
3. Politechnika Łódzka

Brąz w turnieju teamów zdobyli dla AGH: Marta Ziętal, Maciej Kędzierski, Paweł Skrzypek, Jakub Lenkiewicz.

Naszą medalową pulę uzupełniła ponadto Agata Pontek, która w AMP w judo wywalczyła indywidualny brąz w kategorii 63 kg.

Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych rozegrały się na terenie Aeroklubu Ziemi Pilskiej. Wzięło w nich udział 650 osób z 55 uczelni, które rywalizowały w biegach na dystansie 3 i 6 km (panie) oraz 4,5 i 9 km (panowie), a także w sztafecie mieszanej 4 × 1,5 km. Mistrzostwa zorganizowała Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.

Do Szczecina, gdzie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym, przyjechało blisko 200 zawodników i zawodniczek z 23 uczelni. Krążki rozdawane były w turniejach par oraz teamów. Organizatorem zawodów był AZS Uniwersytetu Szczecińskiego.

Judoków i judoczki gościł Gdańsk. W zmaganiach w hali widowiskowo-sportowej AWFiS wystartowało blisko 300 osób reprezentujących 61 szkół wyższych. Organizatorami wydarzenia byli Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku oraz AZS AWFiS Gdańsk.