Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Inauguracja działalności AGH Business School

Na zdjęciu pięć osób (dwóch mężczyzn, trzy kobiety) w strojach biznesowych.

Inauguracja działalności AGH Business School

W Sienkiewiczówce, obiekcie należącym do AGH zlokalizowanym przy ul. Piłsudskiego 16 w Krakowie, zainaugurowano dzielność AGH Business School. Jednostka ta, działająca w strukturach Wydziału Zarządzania, koordynuje studia MBA TECH prowadzone w AGH od zeszłego roku.

W trakcie wydarzenia zebranych gości przywitał dr Murat Çolak, prof. AGH, dyrektor AGH Business School, związany na co dzień z Wydziałem Zarządzania. W wystąpieniu podkreślił znaczenie studiów MBA w kształceniu w obszarach strategicznych dla rozwoju gospodarki z uwzględnieniem aspektu technologicznego.

Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Rafał Dańko w swoim wystąpieniu podkreślił:

– Świat zmienia się w niespotykanym dotąd tempie, napędzany postępem technologicznym, globalizacją i zmianą paradygmatów gospodarczych. W tak dynamicznym środowisku edukacja staje się nie tylko atutem, ale ratunkiem. Nasz program MBA oraz inne projekty, które będą odbywać się w siedzibie AGH Business School, mają na celu wyposażenie naszych studentów w umiejętności, wiedzę i sposób myślenia niezbędne do skutecznego poruszania się w tym złożonym świecie.

Inicjator studiów MBA prof. Marek Dudek, Dziekan Wydziału Zarządzania przestawił złożoną drogę od powstania pomysłu związanego z poszerzeniem oferty kształcenia w AGH, poprzez jego realizację i uruchomienie studiów, aż do momentu, w którym inaugurowana jest działalność AGH Business School.

Obecna na wydarzeniu prof. Banu Esra Aslanertik z College of Staten Island – City University of New York, zwróciła uwagę na potrzebę zrównoważonego rozwoju istotnego z punktu widzenia kształcenia realizowanego w ramach studiów MBA.

W trakcie spotkania inaugurującego działalność nowej siedziby AGH Business School głos zabrał także uczestnik studiów MBA Mateusz Marzec, założyciel firmy ReliaSol (spin-offu z AGH) powstałej w odpowiedzi na rosnącą potrzebę podnoszenia wydajności maszyn i instalacji w przemyśle, który podkreślił potrzebę kształcenia specjalistycznego dla kadr zarządzających.

Szczegółowe informacje dotyczące studiów MBA TECH w AGH

Na zdjęciu uczestnicy spotkania. Fot. Zbigniew Sulima

Grupowe zdjęcie uczestników spotkania.

Stopka