Dwoje rzeczników reprezentowało AGH na konferencji ombudsmanów ENOHE

Zdjęcie materiałów konferencyjnych

fot. Agnieszka Zatyka-Szlachcic

Dwoje rzeczników reprezentowało AGH na konferencji ombudsmanów ENOHE

Rzeczniczka Praw Studenta AGH Agnieszka Zatyka-Szlachcic oraz Rzecznik Równości AGH Artur Lesner po raz pierwszy reprezentowali AGH na corocznej konferencji European Network of Ombuds in Higher Education (ENOHE).

Konferencja ENOHE odbyła się w dniach 14–16 czerwca 2023 r. na Uniwersytecie Karola w Pradze pod hasłem From Amsterdam 2003 to Prague 2023. Higher Education Ombuds Offices: Reviewing! Reforming! (Re)Starting? Ponad 100 osób uczestniczyło w sesjach tematycznych i warsztatach, a także wysłuchało eksperckich wystąpień. Istotnym elementem konferencji była ponadto networkingowa wymiana doświadczeń i praktyk.

Przypomnijmy, że nasi rzecznicy aktywnie angażują się również w networking na poziomie krajowym. Oboje są członkami Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości (ASBiR), która w kwietniu br. stała się stowarzyszeniem rejestrowym o tej właśnie nazwie. Agnieszka Zatyka-Szlachcic została powołana w skład zarządu tego stowarzyszenia.