Wydarzenia w AGH

17 listopada 2022 r. o godz. 10.00, w Bibliotece Głównej AGH, w ramach serii smartLAB odbędzie się spotkanie „Czy branża kosmiczna potrzebuje tylko astronautów”. Dr Agata Kołodziejczyk z Centrum Technologii Kosmicznych AGH i Europejskiej Agencji Kosmicznej opowie m.in. o tym, jak wiele wynalazków z branży kosmicznej ma przełożenie na nasze codzienne życie.

Dr Agata Kołodziejczyk specjalizuje się w neurobiologii, astrobiologii i innowacjach. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się m.in. wokół wpływu światła gwiazd na organizmy żywe. Ukończyła studia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a doktorat zrobiła na Uniwersytecie w Sztokholmie. Jako pierwsza Polka dostała się do Advanced Concepts Team Europejskiej Agencji Kosmicznej, gdzie jako ekspertka w dziedzinie biomimetyki opracowała rewolucyjne rozwiązanie dla wielomodułowych teleskopów orbitalnych. Jest współzałożycielką Analog Astronaut Training Center, pomysłodawczynią i realizatorką analogowych baz do symulacji misji kosmicznych w Polsce.

Po spotkaniu będzie można porozmawiać z dr Agatą Kołodziejczyk oraz poznać Zespół Przedsiębiorczości Akademickiej AGH, który jest organizatorem wydarzenia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obwiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Transmisja wydarzenia