Wydarzenia w AGH

W połowie listopada na całym świecie obchodzony jest GIS Day, czyli święto systemów informacji geograficznej (ang. geographic information system). W tym roku przypada ono na 16 listopada. Krakowskie uczelnie związane z GIS od kilku lat wspólnie organizują obchody tego święta. W 2022 r. dołączył do nich Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Na Małopolski GIS Day zapraszamy do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 listopada nr 46) od godz. 8.00 do 16.00.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wysłuchać prezentacji poświęconych zastosowaniom technologii GIS w zarządzaniu kryzysowym, ochronie przyrody, badaniach naukowych, monitoringu środowiska oraz wielu innych dziedzinach. Przewidziane są też warsztaty oraz konkursy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

Małopolski GIS Day 2022 organizuje konsorcjum, w skład którego wchodzą: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Pedagogiczny, Politechnika Krakowska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Gospodarzem Małopolskiego GIS Day 2022 jest Uniwersytet Rolniczy.

Bieżące informacje o GIS Day, szczegółowy program: