Współpraca - aktualności

Zdjęcie grupowe uczestników spotkania wykonane w gabinecie rektorskim. Mężczyźni stoją obok siebie, pośrodku nich Rektor AGH z todze "profesora honorowego IFNTUNiG" oraz okolicznościowym dyplomem w dłoniach.

fot. Zbigniew Sulima

Przedstawiciele IFNTUNiG z wizytą w AGH

Zintensyfikowanie prac nad powołaniem Międzynarodowego Karpackiego Centrum Naukowo-Badawczego były głównym tematem spotkania przedstawicieli AGH i Ivano-Frankiwski Narodowego Technicznego Uniwersytetu Nafty i Gazu IFNTUNiG. Rozmowy odbyły się 7 listopada 2023 r. w AGH.

Memorandum w sprawie utworzenia Karpackiego Centrum Naukowo-Badawczego zostało podpisane w maju br. Podczas spotkania szczegółowo omówiono regulamin oraz strukturę tej instytucji.

Ponadto strona ukraińska zapewniła o chęci kontynuacji międzyuczelnianej współpracy i podziękowała za jej dotychczasowy przebieg, a także za płynącą ze strony AGH pomoc humanitarną i wsparcie w obliczu wojny.

Podczas spotkania Rektor AGH prof. Jerzy Lis otrzymał okolicznościowy dyplom potwierdzający przyznanie mu tytułu „honorowego profesora” IFNTUNiG.

W spotkaniu uczestniczyli

• ze strony IFNTUNiG: nowo wybrany Rektor prof. Ihor Chudyk, Prorektor ds. Nauki Aleksandr Konrat oraz Dyrektor Instytutu Inżynierii Naftowej i Gazowniczej prof. Oleg Vytyaz,
  • ze strony AGH: Rektor prof. Jerzy Lis, Prorektor ds. Współpracy prof. Rafał Wiśniowski, Dziekan Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu prof. Mariusz Łaciak oraz pełnomocnik Rektora ds. współpracy z Ukrainą dr hab. inż. Jan Ziaja, prof. AGH.