Przejdź do treści Przejdź do stopki
Współpraca - aktualności

Współpraca - aktualności

Sala konferencyjna w bud. A0. Na zdjęciu 8 mężczyzn w garniturach - - przedstawiciele AGH oraz Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich stoją w rzędzie przed stołem prezydialnym. Pośrodku stoi Rektor AGH, prof. Jerzy Lis.

fot. Zbigniew Sulima

Igrzyska Europejskie. Porozumienie w sprawie Wioski Zawodniczej

AGH oraz Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 podpisały umowę precyzującą zakres współpracy w ramach udostępnienia Miasteczka Studenckiego na potrzeby Wioski Zawodniczej.

Porozumienie jest kontynuacją działań rozpoczętych w zeszłym roku. W grudniu 2022 r. strony podpisały pierwszą umowę. Nowy dokument precyzuje szczegółowo zasady współpracy i zakres obowiązków obu stron.

W ramach umowy AGH udostępni swoje obiekty sportowe, teren oraz pokoje w akademikach, w których podczas Igrzysk Europejskich mieszkać będą sportowcy. Dodatkowo uczelnia zagwarantuje dostarczenie wszelkich usług związanych z zakwaterowaniem sportowców. Na terenie Miasteczka powstanie infrastruktura niezbędna do obsługi gości – powstaną strefy cateringowe, punkty bezpieczeństwa oraz przestrzenie do organizacji wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

Komitet będzie korzystał z terenów Miasteczka Studenckiego do 5 lipca. W ciągu kolejnych dwóch tygodni Komitet Organizacyjny zdemontuje wszelką infrastrukturę powstałą na czas Igrzysk Europejskich.

Szacuje się, że w Wiosce Zawodniczej zamieszka blisko 4 tysiące osób – zawodników, trenerów i członków sztabów.

Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca. Ceremonia Otwarcia odbędzie się na Stadionie Miejskim imienia Henryka Reymana w Krakowie. Impreza potrwa do 2 lipca. Weźmie w niej udział około 7 tysięcy sportowców z 48 europejskich krajów.

Stopka