Przejdź do treści Przejdź do stopki
Studenci - aktualności

Zostań Ambasadorem lub Ambasadorką Transformacji Energetycznej

Abstrakcyjna grafika prezentująca kulę ziemską porośnietą roślinnością. Ziemia obejmowana jest przez dłonie. W tle krajobraz z turbinami wiatrowymi.

fot. Dreamstime

Zostań Ambasadorem lub Ambasadorką Transformacji Energetycznej

Zakręcasz wodę podczas mycia zębów? Dostrzegasz związek między chmurą dymu unoszącą się nad miastem a wzrostem cen chleba? Nie cieszy cię upał w październiku? Interesujesz się rozwiązaniami prawnymi i ekonomicznymi, które jednocześnie chronią klimat i walczą z ubóstwem energetycznym? Chcesz poznać bezpieczne dla klimatu technologie energetyczne, które jednocześnie zapewnią stabilność gospodarki? Dołącz do programu Ambasadorzy Transformacji Energetycznej. Razem można przemówić donośniejszym głosem, zainspirować innych do działania i stworzyć społeczność gotową na rzeczywiste zmiany!

Program został stworzony w ramach przygotowań do II Kongresu Energetyki Rozproszonej, który odbędzie się w dniach 2426 czerwca 2024 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Inicjatywa jest skierowana do osób w wieku 1835 lat zainteresowanych tematyką transformacji energetycznej oraz/lub szerzących wiedzę w tym obszarze.

Dlaczego to ważne?

Transformacja energetyczna, czyli proces odchodzenia od paliw kopalnych, a głównie ich emisyjnego spalania, w kierunku źródeł nisko- i zeroemisyjnych, jest nie tylko koniecznością, ale również faktem. Tymczasem w społeczeństwie wciąż pojawia się wiele obaw i uprzedzeń z nią związanych. Brakuje skutecznej edukacji i umiejętności komunikowania zawiłych spraw językiem określonych grup społecznych. Stąd kluczowa rola lokalnych ambasadorów TE.

Co zyskujesz?

W ramach programu ambasadorskiego w ciągu kilku miesięcy przejdziesz ścieżkę od entuzjasty działań klimatycznych do wyedukowanego odbiorcy energii, świadomego nowoczesnych rozwiązań technologicznych i szerszego, środowiskowego oraz społecznego tła transformacji energetycznej.

Udział w seminariach i II Kongresie Energetyki Rozproszonej nie tylko pozwoli ci zbudować i ugruntować wiedzę, ale również umożliwi nawiązanie cennych relacji w środowisku złożonym z polityków różnego szczebla, naukowców, aktywistów i przedsiębiorców rozwijających energetykę rozproszoną. Zdobędziesz potwierdzenie niezwykle pożądanych na rynku pracy kompetencji. Zyskasz możliwość promowania swojej marki osobistej i/lub działalności internetowej. To wszystko zaprocentuje w twoim życiu zawodowym.

Ambasador/Ambasadorka Transformacji Energetycznej, czyli kto?

Ambasadorzy Transformacji Energetycznej to młodzi ludzie zaangażowani w działania na rzecz bezpiecznej i sprawiedliwej przyszłości energetycznej Polski i świata. To zarówno działacze wpływający na swoje najbliższe otoczenie, jak i influencerzy aktywni w przestrzeni cyfrowej.

Więcej informacji, formularz aplikacyjny

Stopka