Studenci - aktualności

Nasze absolwentki autorkami najlepszych prac dyplomowych dot. transformacji energetycznej

Na zdjęciu cztery laureatki z AGH oraz dr hab. inż. Katarzyna Styszko, prof. AGH i dr hab. inż. Marek Jaszczur, prof. AGH. Stoją obok siebie w rzędzie. Laureatki pośrodku trzymaja w dłoniach bukiety kwiatów oraz pamiątkowe statuetki.

Na zdjęciu obok laureatek z AGH dr hab. inż. Katarzyna Styszko, prof. AGH oraz dr hab. inż. Marek Jaszczur, prof. AGH

Cztery absolwentki AGH zostały nagrodzone w finale ogólnopolskiego konkursu Women’s Energy in Transition – Polish Edition na najlepsze prace dyplomowe dotyczące zagadnienia transformacji energetycznej.

Laureatki z AGH

• miejsce I

Magdalena Przewoźniak
temat pracy: Optimization of offshore wind farm locations using GIS-based tools
opiekun pracy: dr hab. inż. Artur Wyrwa, prof. AGH
kierunek studiów: Energetyka Odnawialna i Zarządzanie Energią na Wydziale Energetyki i Paliw

• miejsce II

Justyna Łaskawska
temat pracy: Badania zmiany właściwości biomasy odpadowej pochodzenia roślinnego w procesie wodnego wymywania
opiekun pracy: dr inż. Tadeusz Dziok
kierunek studiów: Nowoczesne Technologie Paliwowe na Wydziale Energetyki i Paliw

• wyróżnienia

Aleksandra Hudek
temat pracy: Hydrotermiczne przetwarzanie wytłoków z marchwi dla uzyskania zaawansowanych bioproduktów – efekt zastosowania pretreatmentu surowca na jakość uzyskanych paliw
opiekun pracy: dr inż. Mariusz Wądrzyk
kierunek studiów: Nowoczesne Technologie Paliwowe na Wydziale Energetyki i Paliw

Anna Komenda
temat pracy: Synteza i właściwości cienkich warstw SnS
opiekun pracy: dr hab. inż. Marek Wojnicki, prof. AGH
kierunek studiów: Inżynieria Materiałowa na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki

Laureatki konkursu oprócz nagród pieniężnych zyskały możliwość odbycia stażu w jednej ze spółek z Grupy Dalkia w Warszawie lub Katowicach (Dalkia Polska, Dalkia Polska Energia, Dalkia Polska Solutions).

Celem konkursu Women’s Energy in Transition jest wsparcie kobiecych talentów i zwiększanie roli kobiet w branży energetycznej, promowanie różnorodności i rozwoju przyszłych kadr eksperckich. Inicjatywa skierowana jest do absolwentek studiów I i II stopnia na kierunkach związanych z energetyką. Zgłaszać można było prace obronione w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 30 października 2023 r. W ocenie prac pod uwagę brano przede m.in. innowacyjność (ocena zaproponowanych w pracy rozwiązań pod kątem najnowszych trendów obowiązujących w sektorze energetycznym) i pragmatyzm (ocena możliwości wykorzystania rozwiązań w praktyce).

Organizatorem konkursu jest firma Dalkia Polska, a partnerami merytorycznymi uczelnie: Politechnika Śląska, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Warszawska.