Przejdź do treści Przejdź do stopki
Studenci - aktualności

Cyfronet AGH uhonorowany nagrodą Polonia Minor

Na zdjęciu Wicemarszałek Józef Gawron i prof. Kazimierz Wiatr w momencie wręczenia nagrody.

fot. archiwum Cyfronetu AGH

Cyfronet AGH uhonorowany nagrodą Polonia Minor

Dyrektor Cyfronetu AGH prof. Kazimierz Wiatr odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Józefa Gawrona nagrodę Polonia Minor przyznaną z okazji jubileuszu 50-lecia Cyfronetu AGH „w podziękowaniu za profesjonalną działalność na rzecz rozwoju infrastruktury informatycznej oraz wieloletnią służbę i pracę na rzecz polskiej i małopolskiej nauki”.

Nagroda Polonia Minor to jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego. Medale są przyznawane od 2011 r. za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski. 

Wręczenie nagrody odbyło się 31 maja 2023 r. w siedzibie ACK Cyfronet AGH podczas posiedzenia Małopolskiej Rady ds. Społeczeństwa Informacyjnego (MRSI).
Prof. Kazimierz Wiatr zaprezentował najważniejsze fakty z historii Cyfronetu oraz obecne zasoby teleinformatyczne jednostki. Zebrani przedstawiciele MRSI zwiedzili Centrum Danych Nawojki, zapoznając się z zainstalowanymi tam superkomputerami, systemami składowania danych oraz infrastrukturą towarzyszącą.

Stopka