Przejdź do treści Przejdź do stopki
Pracownicy – wydarzenia

Pracownicy – wydarzenia

12 stycznia 2023 r. o godz. 11.00 w formule zdalnej odbędzie się konferencja podsumowująca cykl wykładów „Wizje Nowej Energetyki”.

W realiach kryzysu energetycznego spowodowanego m.in. agresją Rosji na Ukrainę oraz konsekwencjami pandemii COVID-19 realizatorzy projektu KlastER zaprosili wybitne autorytety do przedstawienia autorskich koncepcji transformacji polskiej energetyki. 

Od czerwca do listopada 2022 r. wykłady wygłosili (w kolejności chronologicznej): Jan Popczyk, Michał Kurtyka, Ireneusz Zyska, Grzegorz Onichimowski, Joanna Maćkowiak-Pandera, Wojciech Myślecki, Jerzy Buzek, Piotr Naimski, Rafał Gawin i Wojciech Suwała. W swoich wystąpieniach prelegenci szukali odpowiedzi na narzucające się pytania: Jakie będą dla Polski długofalowe skutki kryzysu? Czy zostaną zahamowane procesy transformacyjne? Czy obecny kryzys – tak jak kryzys naftowy z lat siedemdziesiątych – stwarza szansę na przyspieszenie procesów modernizacyjnych? Jeśli tak, to jakie działania należy podjąć, by tę szansę wykorzystać? W jakim kierunku powinna rozwijać się polska energetyka?

Podczas konferencji podsumowującej prelegenci przedstawią w zwięzłej formie swoje rekomendacje oraz będą uczestniczyć w dyskusji i odpowiadać na pytania uczestników. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji za pomocą formularza rejestracyjnego.
 

Publikacja podsumowująca cykl wykładów „Wizje Nowej Energetyki”

Materiały zebrane w publikacji stanowią syntetyczne opracowanie wykładów. 
Pełne wersje wystąpień w formie zapisów wideo są dostępne na portalu energetyka-rozproszona.pl.

Stopka